تعطیلی ۱۰۰ واحد صنفی تولید کاغذ/ مشکلاتی که صنعت کاغذ را مچاله کرد

فروردين 09, 1395 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا گفت: از ۶۰۰ واحدصنفی فعال در تولید کاغذ، تعداد ۱۰۰ واحد صنفی تعطیل شدند.

حسین میرباقری مهرآبادی رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا، در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره وضعیت کاغذ و مقوا در بازار اظهار کرد: درحال حاضر مشکلات کاغذ حل نشده و نمی توان اظهار نظری درمورد آن داشت. 

وی، با اشاره به اینکه مشکلات مربوط درمورد کاغذ بسیار است، تصریح کرد: باتوجه به اینکه وزارت ارشاد مسئول تولید کاغذ است، بنابراین پرداخت مالیات هم باید از طریق همین وزارتخانه صورت گیرد، چرا که اتحادیه ها در زمینه تولید و خرید و فروش آن نقشی ندارند. 

آخرین جزئیات کاغذ در ۶ماه نخست سال/ افزایش قیمت نداشتیم 

مهرآباری، با بیان اینکه ۶۰۰ واحدصنفی تولید کاغذ در تهران مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۰۰ واحد صنفی تعطیل شدند، بنابراین اگر این روند ادامه دار باشد مابقی واحد های فعال در این صنف تعطیل خواهند شد. 

رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا، تاکید کرد: کارگروه کاغذ در وزارت ارشاد تشکیل شده، این درحالی است که اتحادیه کاغذ و مقوا در آن نقشی ندارد. 

به گفته وی، اتحادیه کاغذ و مقوا نزدیک به ۵۰ سال فعالیت می کند، اما هنوز مشکلات مربوط به آن زیاد است و از مسئولان درخواست می شود که به مشکلات این صنف توجه ویژه ای داشته باشند. 

درحال حاضر صنعت کاغذ وضعیت چندان مناسبی ندارد و متاسفانه هستند افرادی فرصت طلب و رانت جو که وارد بازار شده و عرصه را برای مصرف کننده تنگ تر می کنند

 

کد خبر 6773105   گروه : اقتصادی تجارت و کشاورزی      تاریخ انتشار چهارم دی ماه 1397 ،11:35

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

خواندن 2158 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 01:20
محتوای بیشتر در این بخش: زینک »