برندینگ

توضیحات پروژه

برندسازی - برندینگ

برندینگ و برندسازی از لحاظ علمی و اجرایی تفاوت دارد، فرآیند برندسازی بیشتر متمرکز روی ایجاد و افزایش سطح آگاهی برند می باشد و بواسطه برنامه های ترویجی و تبلیغاتی به ثمر مینشیند و طراحی هویت برند بخش اساسی این فرآیند محسوب می شود.
دراصول برندسازی برای ایجاد برند، ابزاری که از طریق آن میتوان با مشتریان ارتباط برقرار کرده وایجاد یک برند قوی در بازارنمود بدین شرح است:
تبلیغات
روابط عمومی
پیشبرد فروش
بازاریابی مستقیم
فروش شخصی
بسته بندی
رویدادها و اسپانسرینگ
خدمات مشتری
برندسازی ایجاد تمایزی منحصر بفرد است که برای مشتریان، کارکنان و مدیران سازمان اهمیت زیادی دارد. داشتن یک برند قدرتمند سبب می شود هزینه های یک شرکت به واسطه جلوگیری از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به طور کاملا محسوسی کاهش پیدا کنند.
سودآوری به واسطه جذب مشتریانی وفادار به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند و از همه مهمتر برند یک شرکت تبدیل به دارایی ناملموس برای سازمان می شود که ارزش آن می تواند بیش از مجموع ارزش تمامی دارایی های فیزیکی آن سازمان باشد.
برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک برند (Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر برندینگ روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت است.

کل کار برندینگ به زبان ساده این است که شما قرار است، به شکل خاصی، خاص شوید. افرادی (خاص یا عام) به سمت شما بیایند و سراغ برندهای دیگر نروند و بنا به دلایلی
در تمام این مسیر، همه‌ی اِلِمان‌های بصری برندتان از لوگو و فونت بگیرید تا مدل طراحی کار ویزیت و بروشورتان فقط و فقط یک ابزاربرای برندینگ هستند و نه کل برندینگ.

عمق برند،یا به عبارتی علویت ذهنی مشتری در انتخاب برند در میان سایر برندهای مشابه ، بطور مثال بسیاری از افراد پس از شنیدن کلمه نوشابه در ذهنشان بلافاصله کوکاکولا تداعی می شود.

گستردگی برند؛ هرچه رابطه مشتری با برند پیچیده تر باشد یا به عبارتی توسط تنوع تعاملات برند در ذهن بیشتر باشد، فرصت ساخت وفاداری بلندمدت بیشتر است. همانند شرکت هایی چون گوگل و آمازون.

 

 

جزئیات پروژه

  • مشتری: این یک متن نمونه می باشد .
  • تاریخ: سه شنبه, 31 فروردين 1395

موارد مرتبط