تبلیغات محیطی

توضیحات پروژه

گرافیک محیطی
گرافیک محیطی همانطور که از نامش پیداست ارتباط مستقیم با محیط زیست و محیط بیرون از ساختمان را دارد ،و وحدت بین عناصر بصری و معماری میباشد.
وظیفه یک طراح گرافیک محیطی ایجاد یکپارچگی بین هنر و معماری و اتحاد بین عملکرد آنها است.
زمانی که یک فرد از منزل خارج میشود تا به مقصد مورد نظر برسد در طی مسیر و بطور کلی تردد از معابر و بزرگراه های شهری در هر کجا با گرافیک محیطی مواجه می شود مانند : بیلبوردها ،استندها،تبلیغات محیطی در بخش اتوبوسرانی و مترو و......

 

 


واین فرصت بهترین زمان برای اطلاع رسانی و تبلیغ شما می باشد چرا که جنبه تکرار، در دیدن تبلیغات محیطی در ذهن انسان اثر طولانی مدتی را بجای میگذارد که این امر میتواند برای آگهی هایی اعم از آموزشی ،تبلیغاتی ( اقتصادی و بازرگانی )، فرهنگی ، راهنمایی و اطلاع رسانی و......مناسب واقع شود.

طراحی گرافیک محیطی

یک طراح گرافیک محیطی باید با توجه به مسایل روانشناختی ، همچون شناخت روانشناسی بصری و شناخت عمومی از جامعه و فرهنگ مردم به تجزیه و تحلیل آن محیط از لحاظ ساختار و عناصر موجود در آن بپردازد و سپس با استفاده از رنگها و فرم ها و امکانات موجود دیگر ، طرحی موثر که با محیط پیرامون خود هارمونی و ارتباطی مناسب را برقرار کند بیافریند.
نکته حایز اهمیت دریک طراحی گرافیک محیطی این است که در کلیه کارها بطور مثال ( بیلبورد) باید ترکیب عناصر ، سایز ، فونت ،رنگ به گونه ای طراحی شود که در طول ثانیه ای، قابل دریافت وفهم از سوی مخاطب باشد.بنابراین طرحی موفق است که بطور ساده و گویا و قوی به بیان محتواو تاثیر بصری مثبت بر مخاطب، در میان فضاهای شلوغ شهری و زندگی مدرن امروزه باشد.

جزئیات پروژه

  • مشتری: این یک متن نمونه می باشد .
  • تاریخ: سه شنبه, 31 فروردين 1395