مشاوره تبلیغاتی

توضیحات پروژه

یک مشاور تبلیغاتی چه کاری انجام می دهد؟
مشاور تبلیغات متمرکز بر راه کسب و کار ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگر است و کسی است که روند و بازار هدف را درک می کند.کار مشاور تبلیغاتی آموزش نیست بلکه ارایه راهکار و دادن انگیزه اولیه ،متناسب با اطلاعات و آمار توسط مدیران کسب و کار می باشد.
سپس بعد از تعیین هدف تبلیغاتی طی جلسات مورد نیاز به بررسی مخاطب و رسانه ای مورد نظر و مناسب برای محتوای آگهی می پردازد.
دانش مشاور تبلیغاتی دانش بر روانشناسی و بازار است. شناخت این دو مورد به صورت تخصصی آن چیزی است که یک مشاور تبلیغاتی آن را طی سال ها تجربه و تحصیل می آموزد و به خوبی می داند مخاطب چگونه متقاعد به خرید محصول یا خدماتی خاص می شود و از طرفی با تجربه ی زیاد در این عرصه بازار فروش را نیز می شناسد.
اولین گام از وظایف یک مشاور تبلیغاتی، کسب درک کامل از کسب و کار شما است. برای معرفی کسب و کار خود ، شما به مشاور تبلیغاتی نیاز دارید که باید اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید. اگر کسب و کار شما یک ایده بکر است و یا رمز و رازی در تجارت خود دارید نباید آن ها را در اختیار هیچ کس قرار دهید و یا اگر ناچار به این کار هستید حتما برای اعتماد به آن فرد وقت زیادی را صرف کنید.
اطلاعاتی را که به صورت عادی شما باید در اختیار یک مشاور تبلیغاتی قرار دهید:

۱- سابقه فعالیت و شرح مختصری از آغاز تا امروز کسب و کار خود
۲- ارائه رزومه کاری و فعالیت ها ، افتخارات و چالش های پیش روی
۳- ارائه رزومه کاری از کارمندان و متخصصان
۴- معرفی کامل محصولات یا خدمات (به طور کاملا تفصیلی)
۵- ارائه بیوگرافی اجمالی از مشتریان قبلی و فعلی
۶- ارائه تجربیات موفق و ناموفق بازاریابی
۷- ارائه چارت قیمت گذاری خدمات و یا محصولات برای تعیین سیاست های قیمت گذاری
۸- تعیین حدودی میزان بودجه تبلیغاتی
۹- ارائه لیستی از رقبای مهم در بازار فعلی
۱۰- ارائه نمودار فروش در بازه زمانی دوازده ماهه


سپس مشاور تبلیغات با استفاده از اطلاعات شما، با ایجاد جریان رسانه ای که به بازار هدف خود برسد، مشتری را از طریق پیچ و خم تبلیغاتی هدایت می کند. رادیو، روزنامه، مجلات، تبلیغات آنلاین، نشریات محلی، بیلبورد ها، سایت های شبکه های اجتماعی و گزینه های تلویزیونی را ارزیابی می کند.

و با توجه به نیازو بودجه شما از خلاقیت خود برای ایجاد گزینه های بازاریابی منحصر به فرد برای هر مشتری استفاده می کند. این وظیفه به سادگی پاسخ دادن به یک سوال برای تهیه یک برنامه تبلیغاتی در سطح مقدماتی است که سالهای آینده گسترش می یابد.

همه این کارها را برای رسیدن به اهداف بزرگ انجام می پذیرد،با اطمینان از اینکه مخاطبان هدف پیام را می شنوند. برای رسیدن به این هدف، یک مشاور تبلیغاتی باید از تکنیک های تحقیق و تجزیه و تحلیل بازار استفاده کند. اما حتی بیشتر از آن، باید بداند که چگونه شما با مشتری خود ارتباط برقرار میکنید.

وظایف و مسئولیت های مشاور تبلیغات

مشاوران تبلیغاتی برای فروش دیجیتال، چاپ، رادیو و تلویزیون برای فروش فضای بازاریابی برای مشتریان بالقوه کار می کنند. صرف نظر از نوع رسانه یا کارفرما، مشاوران تبلیغات چندین وظیفه شغلی خاص را به صورت منظم انجام می دهند، از جمله موارد زیر:

فروش استراتژیک

مشاوران تبلیغاتی با استفاده از تکنیک های فروش قانع کننده، فضای تبلیغاتی را به مشتریان می فروشند، نمونه هایی از توضیحاتی برای اینکه چرا فضا مورد نیاز است و مشاوره دادن به مشتریان در مورد چگونگی انجام تبلیغات خود برای ایجاد بیشترین تاثیر در خریداران بالقوه، را به فروش می رساند.

شبکه سازی

مشاوران تبلیغاتی از تماس های سرد، جلسات چهره به چهره و سایر تکنیک های شبکه برای یافتن مشتریان جدید و ترویج خدمات بازاریابی به خریداران جدید استفاده می کنند.

توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی

مشاوران تبلیغاتی راهبردهای بازاریابی را برای مشتریان ایجاد می کنند و این استراتژی ها را برای اقدامات بازاریابی موفق به کار می گیرند.

شرکت در جلسات آموزشی منظم

مشاوران تبلیغاتی در جلسات و جلسات آموزشی منظم شرکت می کنند تا به روزآمد باشند و بر اساس استراتژی های بازاریابی و محصولات و خدمات قابل فروش باشند.

ارتباط با مشتریان

مشاوران تبلیغات به طور مرتب با مشتریان موجود ارتباط برقرار می کنند با ارائه گزارش های بازاریابی مکرر و ارائه گزینه های مختلف تبلیغاتی.

ایجاد تخمین هزینه
مشاوران تبلیغاتی از صفحات گسترده و دیگر برنامه های ارائه استفاده می کنند تا هزینه های برآورد هزینه های بازاریابی منظم را برای مشتریان ایجاد کنند.

جزئیات پروژه

  • مشتری: این یک متن نمونه می باشد .
  • تاریخ: سه شنبه, 31 فروردين 1395